Chraňte své zdraví při výkonu svého poslání!

Hasičina je velice záslužné poslání. Ať už tedy patříte do řad profesionálních, či dobrovolných hasičů a hasiček, patří Vám především velký dík. Za to, že jste tu pro ostatní a jste ochotní nasadit svůj vlastní život za záchranu ostatních životů, nebo majetku. Myslete ale pokaždé v první řadě sami na sebe!

ftg-krbr-hasici-cviceni-alfaplastik0626-04_denik-3801

Vy jste na prvním místě!

Pokud nebudete v pořádku Vy sami, nebudete moci pomoct ani ostatním. Pokud si tedy vinou nedbalosti ublížíte, nebudete se moci zúčastnit dalšího výjezdu a zrovna Vaše ruce, Vaše schopnosti a dovednosti budou při zásahu chybět, což může mít bohužel až fatální následky. Při tom je cesta k ochraně Vašeho vlastního zdraví velice snadná.

 

Buďte ostražití!

V první řadě dbejte všeho, co jste se již za svou, jistě dlouholetou, praxi naučili, poslouchejte starší a zkušenější hasiče, velitele zásahu a používejte kvalitní ochranné pracovní pomůcky. Speciálně ušité pracovní oděvy, které oblékáte jsou samozřejmě velice důležité, ale je třeba si uvědomit, že na trhu je toho k dostání mnohem více.

 

Vždycky nejde jen o požár!

Bohužel při výkonu povolání a poslání hasiče, nejde vždy jen o šlehající a devastující horké plamen. Ze svých zkušeností víte, že mezi Vaši práci patří i zásahy při povodních, autonehodách, úniku nebezpečných látek a tak dále. Své zdraví můžete podpořit i použitím pomůcek pro ochranu dechu. Obzvláště v prašném prostředí oceníte například respirátory, které jsou důmyslně vyrobeny.

 

Kupujte vše najednou!

Nejen sami pro sebe, ale i pro své kolegy můžete snadno obstarat mnoho prospěšných produktů. A to z pohodlí domova, nebo i na prodejně, kterou má obchod s pracovní obuví, rukavice, oděvy a dalšími pomůckami přímo i pro Vaši profesi. Vyhledejte e-shop Rucedozadu.cz a vybavte se pomůckami, které ochrání Vaše zdraví při náročné práci!

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


osm − jedna =