CVIČENÍ TUNEL 2013

V sobotu 19. října 2013 proběhlo námětové cvičení organizované 7. Místní skupinou Oblastního spolku Českého červeného kříže Praha 1 ve spolupráci s jednotkou sboru dobrovolných hasičů Praha-Letňany s názvem „Tunel 2013“. Cílem cvičení bylo prověřit a procvičit schopnosti zdravotníků ČČK nasazených u mimořádné události s výskytem většího počtu zraněných osob.

 

Dalším cílem bylo prověřit součinnost zasahujících zdravotníků ČČK s jednotkou požární ochrany Praha 18 – Letňany a vedení problematického zásahu v prostorách tunelu.

 

Námětem cvičení tedy byla dopravní nehoda tří osobních vozidel v prostoru Žižkovsko-karlínského tunelu. Zásah byl veden z karlínské strany tunelu. Prvotní zásah a zajištění místa nehody provedlo družstvo JSDH Letňany, které přijelo Thámovou ulicí přímo před tunel s technikou CAS 16 Iveco. Jeho úkolem bylo zlikvidovat fingovaný požár prezentovaný dýmovnicí. Likvidace probíhala za použití 1 x C proudu z CAS. Po nutnou dobu byla použita dýchací technika.

 

Za družstvem JSDH Letňany dorazil na místo nehody tým zdravotníků ČČK. Samotný zásah u dopravní nehody probíhal dle rozkazů velitele zásahu (velitel družstva JSDH Letňany).Ošetření a transport zraněných provedli zdravotníci ČČK za asistence hasičů, shromaždiště a další ošetření proběhlo v prostoru před tunelem.Dohromady bylo ošetřeno 12 figurantů.

 

Akci fotili fotografově ze sdružení Rescueinfo a Martin Fiala.Velké poděkován patří magistrátu hl. m. Praha za zapůjčení tunelu a možnost jeho uzavření po dobu konání cvičení.

 

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.
  1. Habrda Odpovědět

    Pěkné, chtěl jsem se přijít podívat, ale práce mi to nedovolila … škoda 🙁

Okomentovat

*


šest + sedm =