DÝCHACÍ PŘÍSTROJ SATURN

Dýchací přístroj SATURN S5

  Dýchací přístroj SATURN S 5 je izolační vzduchový dýchací přístroj. Vdechovaný vzduch se odebírá z 5 l ocelové lahve přes plicní automatiku. Vydechovaný vzduch uniká ventilovou komorou do atmosféry. Proto tento přístroj poskytuje úplnou nezávislost na okolní atmosféře, to zn., že Vám umožňuje pobyt v prostoru s nízkým obsahem kyslíku i v prostoru, kde je značná koncentrace nedýchatelných škodlivin. Vzhledem k tomu, že dechové odpory přístroje jsou nízké a okamžitý průtok vzduchu značný, přístroj umožňuje i těžké práce v zamořeném prostoru.

Parametry:

plnící tlak vzduchu – 20 MPa

vodní obsah lahve – 5 l

zásoba stlačeného vzduchu – 1000 l

varovná píšťala signalizuje při poklesu – tlaku na 4 +- 1 MPa

pohotovostní váha přístroje – 12 kg

Dýchací přístroj SATURN S7

  Od dýchacího přístroje SATURN S5 se liší ve velikosti obsahu tlakové lahve. SATURN S7 má vodní obsah lahve 7 litrů.

Parametry:

plnící tlak vzduchu – 20 MPa

vodní obsah lahve – 7 l

zásoba stlačeného vzduchu – 1400 l

varovná píšťala signalizuje při poklesu – tlaku na 4 +- 1 MPa

pohotovostní váha přístroje – 14,5 kg

O autorovi

Okomentovat

*


šest − = nula