Fotopasti jako spolehlivá ochrana majetku i veřejného pořádku!

Fotopasti jsou chytrá zařízení, která jsou v současné době využívána hned k několika účelům. Mohou pomoci s pořizováním snímků divokých zvířat, ale jsou rovběž prostředkem ochrany majetku a někdy i udržování veřejného pořádku.

 

Jak vlastně taková fotopast funguje?

Infoto1Princip fungování fotopastí je velmi jednoduchý. Nainstalovány by samozřejmě měly být nejlépe tam, kde nebudou příliš vidět, ale zároveň před nimi bude volný prostor. Pokud v jejím okolí dojde k pohybu a teplotním změnám, čidlo jej zaznamená a fotopast vytvoří fotografii či krátké video (max. 1 min.). Toto zařízení dnes existuje ve více variantách (viz přehled fotopastí), např. s viditelným přísvitem (vhodné pro pozorování zvěře) i bez přísvitu (ideální pro ochranu před nezvanými hosty).

 

Proč o fotopastech začít uvažovat?

Protože se jedná o spolehlivou ochranu majetku a ve městech i obcích mohou sloužit k monitorování veřejného pořádku. Ba co víc, k jejich provozu nepotřebujete žádnou obsluhu, fungují pouze s použitím tužkových baterií a hlavně jsou o mnoho levnější než jakýkoli kamerový systém! Fotopasti přitom zaznamenají události do 15 metrů a mohou pracovat v teplotách od -20 do +60 °C. Pokud si navíc pořídíte GSM fotopasti, snímky Vám okamžitě přijdou na mobil nebo e-mail!

 

Kde si taková zařízení pořídit?

Infoto2Jak jsme již naznačili, fotopasti nejsou drahou záležitostí a seženete je za ceny v řádech tisíců korun. Jen si to zkuste porovnat s cenami kamerových systémů. Pokud navíc nakoupíte na Infoto.cz, tedy v e-shopu specializujícím se na foto, video a optiku, garantujeme Vám, že ještě ušetříte. Ať už tedy chcete použít fotopast k pozorování zvěře, ochraně majetku anebo veřejného pořádku, navštivte nás…

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


− tři = nula