HASIČI – POMOC HOŘÍ NÁM TU MĚSTO

Litomyšl – Celé město lehlo popelem, naštěstí bylo jen z papírových krabic a navíc pod bedlivým dohledem hasičů, kteří požár vlastně sami založili. V rámi oslav Dne Země předvedli početnému dětskému publiku opravdový zásah proti ohni.

Ale to nebylo vše, co na žáky prvního stupně v parku u Smetanova domu čekalo. Děti z dvaceti devíti tříd základních škol, jak z Litomyšle tak z okolí, musely ukázat své znalosti a dovednosti v několika úkolech.

„Máme tu pět bodovaných stanovišť a deset pro zkrácení dlouhé chvíle. Cílem je, aby si děti osvěžily regionální znalosti přírody a uvědomily si, v jak krásném prostředí žijí. Po soutěži na ně čekají krásné ceny," prozradila koordinátorka akce Hana Plíhalová Šafaříková. Slibované dorty nebo hry pro každou třídu žáčky hnaly k nejlepším výkonům.

„Vedeme si docela dobře," zhodnotila snažení spolužáků ze čtvrté třídy první litomyšlské základky Markéta Doležalová a dodala: „Nejvíc se mi líbilo pexeso, kde jsme poznávali jména ptáků."

Oslavit Den Země soutěžemi mohou ještě také v sobotu rodiče s dětmi v Nedošíně.

O autorovi

Okomentovat

*


dva − dva =