Jaké druhy čerpadel jsou nejvyužívanější pro rodinné domy i ostatní objekty?

Při zařizování rodinného domu i komerčních objektů je nutné myslet na všechny oblasti vybavení. Čerpadla jsou produktem, který je pro chod těchto budov mnohdy zásadní. Nyní si představíme, jaké jsou nejvyužívanější typy a obecně si popíšeme jejich funkce.

 

Oběhová čerpadla

Pohodlná a komfortní dodávka teplé vody je pro každý objekt jedním z nejdůležitějších faktorů. A právě k těmto účelům slouží oběhová čerpadla. Ty zajišťují nejčastěji správnou cirkulaci vody v otopných systémech. Moderní modely těchto produktů jsou vybaveny mnoha klapkami a funkcemi, které zajišťují spolehlivý a jednoduchý chod. Velmi snadno lze s jejich pomocí nastavit optimální provozní režim. Samozřejmě ale záleží na kvalitě modelu a hlavně na kvalitě výrobce.

Kalová čerpadla

Kalová čerpadla jsou specifickým druhem, který je specializován na přečerpávání odpadních vod, procesních vod a nepředčištěných surových splaškových odpadních vod v širokém spektru komunálních, domovních a průmyslových aplikací. Jsou vybaveny řezacími systémy, které rozmělní větší kusy v odpadní vodě, aby nedocházelo k zanášení potrubních systémů. Na trhu je opět nabízeno několik typů a modelů, v závislosti na požadované zátěži a intenzitě provozu. 

 

Ponorná čerpadla

Ponorná čerpadla se využívají pro čerpání čisté, tedy neznečištěné, pitné nebo užitkové vody. Mohou být využity do hloubkových vrtů, nádrží a studní. Pro každý druh čerpání je určen jiný typ čerpadla se specifickými funkcemi. Pokud je budete chtít využívat pro pitnou vodu, měla by vždy disponovat atestem na pitnou vodu. Ne všechny druhy tento atest mají. Dají se využívat k čerpání pitné vody do objektu i užitkové vody na zalévání zahrady. Pokud budete chtít vodu v objektu i nadále efektivně využít, jsou vhodnější volbou domácí vodárny.

1404383793642

Grundfos je synonymem kvality

Jak již bylo řečeno, výrobců a značek čerpadel je v současnosti na trhu opravdu mnoho. Rozdíly mezi kvalitou jsou ale obrovské. Propojit vysoce kvalitní materiál společně s moderními a plně funkčními systémy není jednoduché. Jednou z mála značek, která toto propojení dokonale dokáže, jsou například čerpadla Grundfos. Ta jsou svou kvalitou proslulá a v každé kategorii najdete zastoupení hned několika typů a modelů.

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


+ dva = čtyři