Kulatou oslavu dobrovolného hasičského sboru Měšetice doplnila okrsková hasičská soutěž.

V sobotu 24. května 2014 proběhla v rámci oslavy 110. výročí založení SDH Měšetice okrsková soutěž Sborů dobrovolných hasičů města Sedlec-Prčice. Oslava byla zahájena slavnostním průvodem místního sboru k uctění památky padlých rodáků. Pietní akt u kapličky svatého Petra a Pavla byl zahájen položením vzpomínkového věnce. Okrskovou hasičskou soutěž zahájil starosta místního sboru Stanislav Smejtek.

Oslavě sboru a okrskové hasičské soutěži předcházel vytrvalý noční déšť. Mokrý travnatý terén a štafetové překážky hasiči "ustáli" a dokázali divácké veřejnosti své osobní schopnosti vyrovnat se s úskalím soutěžních disciplín i ve "vodním" prostředí. Nálada byla náramná a hasičské klání nepostrádalo tu pravou soutěžní atmosféru. Některá družstva si přivezla i své fanoušky. Největší pozornost poutala chlouba místního sboru – plně funkční ruční stříkačka "koňka". Senzaci mezi diváky vyvolal požární útok členů místního sboru v dobovém oblečení s touto jedinečnou historickou hasičskou technikou. Blouřlivý potlesk provázel požární útok v podání dobrošovického nejmladšího "hasičského potěru".

 K okrskové soutěži se dostavilo 23 družstev mužů, šest družstev žen a stejný počet dětských týmů. Hasiči soutěžili v běhu na 100 m s překážkami, pořadové přípravě a v "královské discipíně" požárního sportu – požárním útoku. Soutěž jednotlivců zcela ovládli členové SDH Sedlec. Jmenovitě Martin Chocholoušek, Michal Davídek, Martin Benda, Ivana Sedláčková, Tamara Chochološková a Dominika Trpková. Vítězný návrat ze soutěže zažilo družstvo žen SDH Sedlec I. V kategorii mužů nad 35 let zvítězilo družstvo SDH Kvasejovice. Vítězem okrskové hasičské soutěže v kategorii muži do 35 let se stalo družtvo SDH Sedlec I., druhé místo získalo družstvo SDH Sedlec II. a na třetím místě se umístilo družstvo SDH Vrchotice I. Vítězná družstva mužů si jistě vychutnají získaný soudek pivečka do poslední kapičky při domácí oslavě. Hasiči si kromě osobních zážitků ze soutěže odvezli putovní pohár starostky města Sedlec-Prčice, pamětní poháry oslavy 110 let hasičského sboru Měšetice, diplomy a věcné ceny.

Za celkový hladký a klidný průběh soutěže se pořadatelskému sboru dostalo uznání početného diváckého publika, hasičkých družstev a „odměny“ ze strany počasí. Závěr soutěžního dne prozářily sluneční paprasky a příjemnou atmosféru doplnilo vystoupení kapely.

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


+ sedm = dvanáct