LED nouzové osvětlení – když elektřina nefunguje

Výpadek elektrického proudu může potkat každou budovu a nezáleží na tom, zda se jedná o rodinný dům, bytovku nebo třeba hasičskou zbrojnici. Rozdíl je v tom, že obyvatelé rodinných domů a bytů si mohou v klidu zapálit svíčky a počkat, až se přísun proudu znovu obnoví. Hasičská zbrojnice je na tom o něco hůře. Ta potřebuje mít zajištěn neustálý přísun světla. Ne všechny zbrojnice si mohou dovolit vlastnit záložní naftový zdroj, ale mohou si dovolit záložní zdroj světla. A právě pro tyto případy je ideální volbou LED nouzové osvětlení.

LED nouzové světlo 16W

Hlavní rozdíl je v akumulátoru

Největší rozdíl mezi klasickým osvětlením a nouzovým osvětlením je v tom, že LED nouzové osvětlení má přímo v sobě zabudovaný akumulátor. Světlo je stále pod napětím a probíhá dobíjení akumulátoru. V momentě, kdy se přeruší dodávka proudu, tak se okamžitě rozsvítí. Díky vysoké kapacitě těchto akumulátorů může být doba svícení i 6 hodin bez elektřiny. Za tu dobu už se většinou podaří obnovit dodávku elektřiny, pokud se nejedná o výjimečné případy.

 

LED nouzové svítidlo 9W s PIR čidlem teplá bílá

Všechny výhody jako u klasického LED osvětlení

Nouzové LED osvětlení má všechny přednosti jako ostatní varianty světelných zdrojů, které využívají LED technologii. Především se jedná o levný provoz, který v porovnání s ostatními druhy svítidel přináší výraznou finanční úsporu. Díky nízké spotřebě vydrží také akumulátor dodávat energii déle, než by tomu bylo u klasického osvětlení, které využívá zářivky nebo žárovky. I přesto ale nabízí maximální světelný komfort a možnost výběru z několika druhů vydávaného světla. Nejčastěji to bývá teplá, neutrální nebo studená bílá. Mezi další výhody patří mnohem delší životnost a nízká poruchovost. Za ideálních podmínek vydrží bez zásahu i několik desítek let.

 

Nečekejte desetitisícové výdaje

Nouzové osvětlení LED je nabízeno v několika variantách provedení. Liší se i technologie osvětlení. Některé modely mohou fungovat na principu LED diod, jiné zase využívají LED zářivky. Záleží na vás, který druh vyberete. A nemusíte se bát desetitisícových výdajů. Ceny LED nouzových svítidel se pohybují v řádech stokorun. O tom se můžete přesvědčit například v nabídce obchodu Ledsviti.cz.

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


+ pět = dvanáct