Na rehabilitačním oddělení vypukl okolo deváté ráno požár

Litomyšl – Na rehabilitačním lůžkovém oddělení vypukl v pondělí těsně před devátou hodinou ráno požár. V nemocnici nacvičovali evakuaci.

„Pracovníci oddělení oznámili tuto skutečnost ve vrátnici. Neprodleně začali před pavilon evakuovat chodící pacienty, kterých v té chvíli bylo na oddělení šest," informoval Adrián Nemšovský, manažer kvality Litomyšlské nemocnice. Na místě zasahovali také hasiči. „Od přijetí výzvy byli u požáru do pěti minut, okamžitě ho lokalizovali a uhasili. Následně evakuovali i tři nechodící pacienty na lehátku, v posteli a v sedačce," popisoval Adrián Nemšovský. Nácviku, který trval zhruba čtyřicet minut, se zúčastnili profesionální hasiči z Litomyšle, ale také dvě jednotky dobrovolných hasičů, z Litomyšle a z Dolního Újezdu.

Smyslem cvičení bylo ověření postupů a vzájemné součinnosti při případné skutečné události.

O autorovi

Okomentovat

*


sedm − = pět