Noční soutěž Dobrošovka cup je pro diváky atraktivní podívanou

V sobotu 7. června 2014 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Dobrošovice 5. ročník  noční hasičské soutěže v požárním útoku pod názvem Dobrošovka cup 2014. Od 18 hodin hasičská mobilní technika postupně plnila parkovací plochu a družstva se připravovala k soutěži. Před slavnostním nástupem konferenciér oznámil: "Je připraven požární útok nejmladšího hasičského potěru. Na startovní čáru poprvé nastupují dvě družstva.V klubovém dresu s logem sboru a rokem jeho založení se Vám představí dobrošovický potěr a v dětském hasičském stejnokroji nastoupí potěr dobříšský."

Podívaná to byla náramná. Jejich soboj strhl přihlížející k nadšenému povzbuzování a bouřlivému potlesku.  A pak vše začalo – noční soutěž se rozběhla. V soutěžním klání se postupně představilo 35 družstev v kategorii PS 12 muži, PS 12 ženy a  PS 8 veteráni bez omezení věku. S příchodem noci se rozsvítilo elektrické osvětlení. Vytvořilo doslova světelnou show a vtáhlo diváky do děje na závodní dráze. Umožnilo sledovat hasičské dovednosti družstev při provedení dvou požárních útoků. Jejich vstup do závodu ze svítící startovní čáry, při sání vody z osvětlených průhledných kádí až pro hru světel nástřelných terčů. Zásahem vody se jejich bílé zabarvení změnilo na červené a oznámilo tak úspěšné zakončení požárního útoku. A v zápětí elekrtická časomíra zveřejnila výsledný čas. Soutěž probíhala v divácky atraktivní atmosféře. V rychlém sedu nastupovala družstva do závodu. Po startu si mohla " vychutnat" povzbuzování svých fanoušků a diváků i cvakající závěrky fotoaparátů.

 

Absolutním vítězem noční hasičské soutěže se stalo družstvo SDH Nalžovice skvělým výkonem v obou soutěžních kolech. / 16:97, 16:96 /

Soutěž žen vyhrálo družstvo SDH Nová Ves pod Pleší. Soutěž veteránů ovládlo družstvo SDH Libíň. Nejlepším proudařem se stal Filip Prinz z družstva Nalžovic a nejlepší prodařkou Andrea Marešová z družstva Sestouň.

Pořadatelé v doprovodném programu uspořádali soutěž ve výstupu po pivních plastových bednách. Soutěžící vytvářející "pivní komín" byl zajištěn lanem mobilního jeřábu. Jeho partner mu hodem podával pivní bedny. Odměna byla také pivní – sud  piva. 

A odezva diváků: "To tu ještě nebylo- pro uhašení žízně, se bát o život". Protože se jednalo o hasičskou soutěž tak z pivních „proudnic“ teklo čepované pivečko i nealko nápoje. Jejich „ledovou“ kvalitu zabezpečoval mrazící box. A nemohla chybět báječná opékaná klobása.    Za hladký a klidný průběh soutěže se pořadatelskému sboru dostalo uznání od početného diváckého publika i hasičkých družstev.

Velitel soutěže Karel Šerák se s hasičskou partou rozloučil slovy:" Děkuji všem družstvům za účast. Dramatický závěr soutěže potvrdil, že se starovní pole vyrovnává. Velice rádi Vás na příštím ročníku Dobrošovka cup opět uvítáme.“

 

Článek a fotodokumentace: František Vávra

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


osm + sedm =