Okrskové hasičské klání se konalo v Boru u Sedlčan

BOR U SEDLČAN  V sobotu 28. června 2014 uspořádal SDH Bor u Sedlčan okrskovou hasičskou soutěž. Připravu zajistili členové sboru pod vedením Pavla Roškota. Na slavnostním nástupu soutěžní družstva SDH Bor, Nedrahovice, Kamenice, Jesenice, Dobrošovice, Mezné a Martinice přivítal velitel soutěže Jiří Neužil a velitel okrsku Milan Voců. V rámci jejího programu položili místní hasiči věnec k pomníku padlým v první světové válce.

Před hasičskou zbrojnicí se seřadilo 11 mužstev mužů, 2 družstva žen a 5 družstev dětí. Přihlížejícím divákům předvedla „královskou disciplínu“ – požární útok. Protože se jedná o „derby“ hasičského okrsku měla družstva i své fanoušky. Společně s příznivci hasičů vytvořili družstvům výbornou diváckou kulisu. Také mezi hasiči byla nálada náramná. Důvěrně se znají a tak okrskové klání nepostrádalo vzájemné „hecování“.  I přes velký počet startujících družstev se pořadatelům, rozhodčím a soutěžícím podařilo soutěži zachovat rychlý spád a hladký průběh. Závodní dráha v Boru měla svou „dramatickou“ zápletku. Je však třeba zdůraznit – bezpečnou. Po startu soutěžící družstva mužů a žen probíhala „soutěskou“ mezi stromy. Hasiči i diváci společně prožívali adrenalinový zážitek.

Mimořádnou diváckou pozornost vzbudil požární útok dětských družstev. Jeho provedení doprovázelo skandování a potlesk. Vítězem okrskové hasičské soutěže v kategorii mužů se stalo družstvo SDH Jesenice. Druhé místo získalo družstvo SDH Mezné I. Na třetím místě se umístilo družstvo SDH Mezné II. V soutěži mužů nad 35 let se na nejvyšší příčku probojovalo družstvo SDH Jesenice. Druhou příčku obsadilo družstvo SDH Dobrošovice a třetí příčku družstvo SDH Bor. V soutěži žen první místo obsadilo družstvo SDH Martinice a druhé místo družstvo SDH Dobrošovice. Soutěž dětí vyhrálo družstvo SDH Jesenice. Druhé místo vybojovalo družstvo SDH Nedrahovice a třetí místo získalo družstvo SDH Dobrošovice. Hostující družstva SDH Kvasejovice startovala mimo soutěž. Hasičské okrskové soutěžení v tomto roce skončilo.  A tak si pro příští ročník klademe otázku.

Jaké bude pořadí? Obhájí družstva SDH Jesenice první místo a putovní pohár?

Článek a fotodokumentace František Vávra

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


šest − = nula