Pardubičtí hasiči získali nového pomocníka

Má tři nastavitelné nohy. Nepovolí i pod velkým náporem. Dobře se orientuje ve špatně přístupných místech. A zvládá i ty nejtěžší terény. Jestli si myslíte, že mezi pardubické hasiče zavítal americký akční hrdina, jste na omylu. 3. listopadu 2016 byla předána Hasičskému záchrannému sboru Pardubice unikátní záchranářská pomůcka, která jim bude skvělou oporou při jejich práci. Multifunkční trojnožka Arizona Vortex, kterou vyrábí americký výrobce Rock Exotica.

Arizona Vortex nabízí variabilitu, spolehlivost a široké možnosti užití
Trojnožka Arizona Vortex je vyhlášena svojí variabilitou a širokým spektrem užití. Je určena pro záchranu osob, zvířat či materiálu a je vhodná nejen pro lezecké zásahy, ale i pro akce v přírodě, ve městě nebo v průmyslových zařízeních. Zkrátka, uplatnění najde ve všech stísněných prostorách.

 

Trojnožku lze použít v režimu tripod, kdy třetí noha umožňuje nastavit správnou výšku prakticky v jakémkoli terénu, bipod s využitím pouze dvou nohou i v režimu monopod v kombinaci s kotvícími lany. Teleskopické nohy zaručují přesné nastavení výšky, a to až do výšky 3,7 m. Do hlavy trojnožky lze umístit kladky a celou řadu speciálních nástavců, které jsou součástí sady.

worksafety-hasici-pardubice-predani-trojnozky

Seznámení pardubických hasičů s trojnožkou Arizona Vortex

Odborníci z firmy Worksafety seznámili záchranáře s širokými možnostmi Arizona Vortex a předali jim všechny nutné informace stran použití, přepravy i údržby. Praktický nácvik pak proběhl na třech modelových situacích, jež jsou pro tohoto amerického pomocníka typické. Celá akce se uskutečnila v přátelské atmosféře v prostorách HZS Pardubice a na první pohled bylo vidět, že si bude Arizona Vortex s pardubickými hasiči skvěle rozumět.

Multifunkční trojnožkou Arizona Vortex můžete rozšířit svoji výbavu i vy. Najdete ji v nabídce e-shopu www.worksafety.cz.

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


− dva = tři