Pohár si ze štěpánovského Dne hasičů a záchranářů odvezli muži z Chmelné

Sbor dobrovolných hasičů Města Trhový Štěpánov uspořádal i letos oblíbenou akci Den hasičů a záchranářů. Program začal v sobotu 7. září 2013 ve 12:00 u místního fotbalového hřiště. Po slavnostním nástupu zahájila startovní pistole hasičskou soutěž sborů z blízkého i vzdálenějšího okolí. Klání v požárním útoku se zúčastnilo 23 družstev, nejdále to měli členové z SDH Třemošnice.

 

Velká plocha dějiště uvítala spoustu návštěvníků, kteří si mohli vybrat hned z několika atrakcí – třeba skákacího hradu pro děti nebo hravého modelu statku s ovladatelnými miniaturami zemědělských strojů. Možnosti podívat se na město pěkně z výšky využili všichni ti, kteří vstoupili do klece hasičské výsuvné plošiny. U stanoviště Policie ČR byl zase připraven terč s laserovou pistolí, kde si každý mohl prověřit přesnost své mušky. Místa pod stany s občerstvením lákala návštěvníky k příjemnému posezení.

 

Páska u dráhy hasičské soutěže byla v obležení fanoušků, kteří bedlivě sledovali výkony jednotlivých družstev a vytrvale je podporovali. Před publikum potom po splnění disciplíny všichni účastníci spolu s významnými hosty slavnostně nastoupili. Výsledné pořadí vyhlásil moderátor akce, starosta SDH Trhový Štěpánov Josef Korn. První cenu – putovní „Pohár hasičů“ – získalo nejrychlejší družstvo muži z SDH Chmelná. Na druhém místě v kategorii mužů skončila parta Rataje A, třetí SDH Rataje B. V kategorii žen získala ocenění tato družstva: první Rataje, druhá pozice náleží ženám z SDH Hulice B a třetí SDH Hulice A. Velké díky za účast v soutěži patří také dvěma dětským družstvům z Trhového Štěpánova. Poháry a ceny předávala vítězům Miss hasič Středočeského kraje Martina Papíková za účasti starosty města Ing. Václava Nekvasila.

 

Mezi divácky nejoblíbenější část programu už tradičně patří ukázka zásahu vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Skvěle a dramaticky předvedli simulovaný zásah hasiči z HZS Vlašim.

 

Třetí ročník Dne hasičů a záchranářů se v Trhovém Štěpánově uskutečnil během krásného zářijového dne. Prestižní soutěž se zajímavými hosty a lákavý doprovodný program čeká na hasiče, záchranáře a návštěvníky i v dalším roce. Těšit se na vás budou organizátoři z Trhového Štěpánova.

Eva Vrzalová

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


dva + čtyři =