Setkání zasloužilých hasičů okresu Benešov a Tábor na Monínci – beseda o regionu “Toulava”.

Kvasejovice – vzpomínkové a zábavné společenské posezení při muzice. Pohoštění – pečená "martinská husa", káva a sladké zákusky. Vzájemné předání upomínkových dárků…..

KVASEJOVICE V úterý 11. listopadu u příležitosti svátku svatého Martina  uspořádal výkonný výbor Okresního sdružení hasičů Benešov setkání Zasloužilých hasičů okresu Benešov a Tábor. Hostitelskou roli pod taktovkou starosty hasičského okrsku Sedlec-Prčice Josefa Zavadila převzal Sbor dobrovolných hasičů Kvasejovice. Hasiči se setkali na náměstí v Prčici. U pomníku padlých a prčického škrpálu se uskutečnilo společné fotografování. Následoval odjezd do sportovního areálu Monínec.

Zde je očekával Jaroslav Krejčí starší. Hasiči se od něho dozvěděli informace o krajině Českého Meránu a historických osobnostech spjatých s tímto regionem. Zmínil se také o výstavbě ski areálu Monínec a uvedl, že „sportovní arelál budovali a nadále budují hlavně srdcem.“ Zmínil se též o projektu nového turistického regionu Toulava a upozornil i na místní zajímavost – budovu Poštovny přestěhované ze Sněžky. Hlavní bod setkání zasloužilých hasičů a funkcionářů se uskutečnil ve společenském sále hasičského domu v Kvasejovicích, který nese název Eden. K důstojné atmosféře přispěla účast hostů kterými byli starosta Středočeského krajského sdružení hasičů a Okresního sboru hasičů Benešov Josef Páv, starosta Okresního sboru hasičů Tábor Alois Pazdera a ředitel Územního odboru hasičů Benešov Josef Setnička. Mezi pozvanými hosty nechyběla starostka města Sedlec-Prčice Miroslava Jeřábková a pracovnice informačního střediska Alice Valsová.

Závěrečné posezení nepostrádalo prostřené stoly, slavnostní přípitek a předávání dárků. U přežitosti setkání se podávala pečená svatomartinská husa s knedlíkem a se zelím. Vděčný a upřimný potlesk za její upečení sklidila Anežka Zavadilová. Po večeři byla na programu zábava, při niž hrál na klávesy Stanislav Kabíček.

 

Čánek napsal: František Vávra

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


+ sedm = čtrnáct