Skvělý nápad spojil celou republiku a udělal radost mnoha dětem!

I v dnešní době se naštěstí stává, že z malých věcí vznikají věci velké a tak trochu zázračné. Za letošní předvánoční zázrak se dá označit nápad manželů Kauckých z Ouštic u Benešova, kteří provozují HASIČI ONLINE. Měli krásný nápad – uspořádat sbírku hraček, které by potěšily opuštěné a nemocné děti. Sbírka se měla konat jen na území Benešovska. Svůj nápad zveřejnili na hasici-online.cz a facebookových stránkách, tím dostala celá věc zcela jiný rozměr.

 

Ohlasy z celé České republiky

Portál hasici-online.cz spojuje hasiče i jejich příznivce z celé České republiky. Ihned po zveřejnění nápadu na uspořádání sbírky, se začali ozývat hasiči ze všech koutů republiky s tím, že i oni se chtějí do sbírky zapojit a nebyly to jen plané sliby. Sbírka byla vyhlášena 8.11. a jen několik dní potom začaly po celé republice vznikat sběrná místa, na která hasiči a všichni, kdo chtěli, začali nosit plyšáky a dokonce i jiné hračky jako puzzle a také knihy.

 

Radost zamířila k dětem po celé České republice

Z malého nápadu se tak stala spontánní celorepubliková akce. Hasiči po ukončení sbírky – 10.12. – začali hračky rozvážet dětem. Sbírka byla výjimečná tím, že hračky většinou nezamířily na jedno centrální místo. Mnoho hasičských sborů se rozhodlo, že hračky doveze dětem do zařízení v jejich okolí. Radost v podobě hraček zamířila zejména k dětem z dětských domovů, do diagnostických ústavů i do nemocnic. Radost se tak šířila po celé republice.

 

Více než 15 000

Do sbírky se zapojilo velké množství lidí a to nejen z řad profesionálních a dobrovolných hasičských sborů. Díky ochotě hasičů, kteří poskytli místo pro uskladnění hraček a rozvezli je dětem, se podařilo vybrat více než 15 000 hraček a to už je radost, která si zaslouží úctu…

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


šest − jedna =