Už znáte ResQMe Tool ?

Podle dlouhodobé statistiky IZS  ubývá požárů. Stejnou měrou však přibývá dopravních nehod a to jak lehkých „ťukanců“ tak i tragických a hromadných nehody s velkým počtem raněných.  Proto si představíme nástroj, který se objevil na trhu a to nejen pro hasiče ale vlastně pro všechny řidiče nebo pro lidi kteří chtějí pomoc.

080411_resqme_keychain_rescue_tool_4

Jedná se o ResQMe Tool. Jak už název napovídá je to nástroj na záchranu a v tomto případě vlastně o pomocníka při dopravních nehodách. Kombinovaná karabinka s řezačem pásů a rozbíječem skla. Ale to už to byl několikrát, můžou namítnout ostatní. Vždyť „záchranářské“ nože s řezákem a hrotem na rozbíjení můžeme pořídit v řádech stokorun. Zde je jeden velmi významný rozdíl  ResQMe opravdu funguje! Řezač pásů který je skryt  pod krytkou je opravdu ostrý tak že stačí jeden šikmý řez a popruh pásu je rázem přeříznut. Hrot na rozbíjení skla taky není obyčejným kladívkem. Jedná se o malý důlčík z velmi tvrdého matriálu kterou vlastně aktivujete mírným tlakem na sklo. Hrot tak nárazem roztříští sklo okna vozidla a poté se ihned uvolní do počáteční pozice a může být opětovně použit. Tedy žádné údery jako známe u ostatních nástrojů tohoto typu. Další výhoda spočívá v tom, že u rozbíječů typu kladivo se sklo roztříští po okolí. V našem případě sklo zůstane na svém místě a jen popraská a poté se dá samozřejmě v rukavicích bezpečně vyjmout. Na stránkách výrobce jsem se dokonce dočetl, že rozbíjení skla funguje dokonce i pod vodou.

 111_1166

Výrobek je patentován v USA kde byl vlastně i vyroben a testován a to nejen hasiči ale například i ve výcvikovém centru PSC v Key West na Floridě.

Je tedy ideální pro hasiče, záchranáře, policisty ale také pro řidiče nebo třeba piloty letadel. Nástroj se nechá například pověsit na klíče, z kterých ho bez problému sundáte aniž by jste museli klíče vyjmout. Je to třeba i skvělí dárek pro vaše blízké k vánocům.  Prodává se v různých barevných provedeních a například na stránkách www.vystroj-vyzbroj.cz  ho seženete za pouhých 354 Kč.

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


+ devět = dvanáct