V neděly před ČEZ arénu dorazí hasiči. Na ledové ploše to poté rezehrají Pardubice s Chomutovem

Nový žebřík Mercedes Benz - Metz
Nový žebřík Mercedes Benz – Metz
Zásahové vozidlo Mercedes Benz CAS 16 – MB 1225
Zásahové vozidlo Mercedes Benz CAS 16 – MB 1225

V neděli 17. listopadu 2013 budou od 13.30 do 15.00 hodin vystavena před ČEZ arénou tři zásahová hasičská vozidla. Fanoušci hokeje, ale i široká veřejnost se mohou těšit na prohlídku vozidel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje u hlavního vchodu do arény. Poté se rozehraje utkání mezi Pardubicemi a Chomutovem.

 

 
Před arénou budou k vidění tato zásahová vozidla:
 

 

 

 

AZ 37 Mercedes Benz Atego 1529 F – Metz

 

 

 

 

Nový žebřík Mercedes Benz – Metz má dostupnou výšku 39 m, pro odborníky – podvozek 4×2, výkon motoru 210 kW, k místu události převeze toto vozidlo dvě osoby.

Žebřík Mercedes Benz slouží k záchraně osob. Když se na koš připevní proudnice tzv. deflektor, rázem lze hasit z výšky. Mercedes díky svému ramenu s košem může posloužit i k osvícení zásahu, jelikož je vozidlo vybaveno světlomety. Nejvíce se toto využívá při požárech v rafinériích. Rameno Mercedesu se může použít i ke slanění osoby do libovolné hloubky, například z mostu. Navíc má automobil paměť pro automatické pohyby. Což zjednoduší prováděné dlouhodobější činnosti a ve všech směrech má dorazová čidla.

 

Mercedes Benz CAS 16 – MB 1225

Zásahové vozidlo na podvozku Mercedes. Nástavba byla postavena firmou Rosenbauer. V tomto vozidle je 1700 litrů vody, 200 litrů pěnidla.

Dále je ve vozidle hydraulické vyprošťovací zařízení Lukas (nůžky, kterými se stříhají plechy a sloupky u havarovaných vozidel. Hasiči se tak rychle dostanou ke zraněné osobě, která je zaklíněná ve voze.
 

 

 

 

V mercedesu jsou také zvedací pneumatické vaky Holmatro, osvětlovací agregáty, zdravotnický materiál, dýchací přístroje a mnoho dalších technických prostředků.

Toto vozidlo je předurčené k zásahům na dopravních nehodách a k menším bytovým požárům v městské zástavbě.

 

 

 

 

COBRA – PLHA/540 – MB


Kombinovaný hasicí automobil Mercedes Benz je vybaven vysokotlakým řezacím a hasicím zařízením Cobra.
Zařízení slouží k proniknutí skrz pevnou překážku do uzavřeného prostoru za pomoci vysokotlaké vody s příměsí abraziva. Následuje vysokotlaké hašení uzavřených prostor, a to bez nutnosti vstupu zasahujících hasičů. Vozidlo je opěrným bodem pro zhruba třetinu naší republiky. V hasicím automobilu je dále přibližně 120 kg hasicího prášku a 540 kg oxidu uhličitého. Toto vozidlo umožňuje účinný zásah hasícím práškem i vysokotlaké hašení.

 

 

 

Zařízení Cobra je schopné pomocí vysokotlakého proudu vody s abrazivem proříznout jakoukoliv konstrukci. Pro toto zařízení není problém proříznout betonovou skruž, silnostěnný plech nebo dřevěnou desku. Zařízení lze využít při hašení požárů bytů, kde proud vody prořízne do místnosti otvor o poloměru cca 2 mm a tímto otvorem se do místnosti vpraví voda roztříštěná na miniaturní kapičky, které s minimální spotřebou vody požár uhasí.

 
O autorovi

Okomentovat

*


− tři = šest