Využití protipožárních dveří

Cítíte se rádi v bezpečí? Bezpečnost je věc, na kterou se často soustředíme. Zejména v dnešní době je důležité dodržovat různá bezpečnostní nařízení. Naši osobní bezpečnost může ohrožovat široká škála faktorů – osobní útoky, terorismus, technické problémy, nehody, atd. Naštěstí jsou oblasti, kde vhodnými opatřeními můžeme svou bezpečnost ochránit. Můžete si hlídat své věci, chovat se zodpovědně při výběru peněz z bankomatu, nainstalovat si domů bezpečnostní zařízení, atd. Zejména v domácím prostředí se chceme cítit skutečně bezpečně. Například své děti chráníme na každém jejich krůčku. K sobě už tak zodpovědní býváme však jen málokdy. Existuje nějaká možnost jak se ochránit například při vzniku požáru?

brandschutztuerAno existuje. Tou možností je zakoupení speciálních protipožárních dveří. V některých je ze zákona ustanoveno, že je zde nutné instalovat právě protipožární dveře. Využít je však můžete i u sebe doma, kde to zákon nevyžaduje. Protipožární dveře díky svým speciálním vlastnostem dokážou například zadržet požár o několik minut. Tyto minuty mohou být zásadní při záchraně vašeho života. Protipožární dveře se využívají zejména v místnostech, jako jsou kotelny, dílny, atp., kde je riziko vzniku požáru zvýšené. Jestli se ale chcete cítit stoprocentně bezpečně, můžete protipožární dveře použít i v celém domě či bytě. Každý typ protipožárních dveří vydrží požáru vzdorovat různou dobu a tak je dobré se na tyto parametry informovat.

Velký výběr protipožárních dveří nabízí společnost Solodoor. Protipožární dveře do bytu nabízí v označení E30. Tyto dveře vydrží požáru vzdorovat celých 30 minut. V nabídce najdete také další speciální dveře, jako jsou protihlukové dveře nebo kouřotěsné dveře, které nepropustí případný škodlivý kouř. Nabídku protipožárních dveří si můžete prohlédnout na internetové adrese www.solodoor.cz/cs/protipozarni-dvere/. Na těchto stránkách najdete i další typy dveří.

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


dva + šest =