Zařízení pro vyprošťování letadel – hasiči

Zařízení pro vyprošťování letadel
Technická údaje jsou uvedeny v technická spec.zařízení pro vyprošťování letadel.pdf
V rámci projektu Stroje a zařízení I byla pořízena ojedinělá vyprošťovací technika pro Hasičskou záchrannou službu Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Dodávka zařízení byla uskutečněna v posledním dni měsíce dubna 2009 dodavatelem MHZ PRAHA spol. s r.o., se sídlem: Budějovická 6, 252 42 Jesenice u Prahy. Jedná se o dodání zařízení pro vyprošťování letadel v rámci zabezpečení technických prostředků letištního záchranného systému na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Sada mobilních prostředků pro vyprošťování letadel zahrnuje tato zařízení: 1 ks speciálního kontejneru určeného k přepravě technických prostředků leteckého vyprošťovacího systému, 3 kompletní sady zdvihacích vaků s celkovou nosností 120 tun s příslušenstvím a řídícími jednotkami, 1 sadu zdvihacích závěsů s příslušenstvím, 1 sadu upevňovacích prvků a 1 sadu speciálních vyprošťovacích rohoží s příslušenstvím, to vše pro Hasičskou záchrannou službu Letiště Ostrava, a.s. Celý komplet vyprošťovacích zařízení stál cca 13 mil. Kč.


Bližší popis zařízení je následovný:
1 ks kompletní sady zdvihacích závěsů s přísluš – zvedací popruhy šíře 300 mm pro letadla velikosti např. B 737
3 ks kompletní sady zdvihacích vaků s nosností 120 t – pneumatické zvedáky na vyprošťování havarovaných letadel slouží k nadzvednutí letadel vyšších hmotnostních kategorií.
1 sada upevňovacích prvků
1 sada vyprošťovacích rohoží s příslušenstvím – plastové sítě pro vyprošťování letadel vyjetých mimo RWY. V případě vyjetí letadla mimo pohybové plochy slouží tyto sítě na podložení podvozku a tím k bezpečnému a snadnému vyjetí zpět na zpevněné plochy.

 

O autorovi

Okomentovat

*


+ šest = deset