Zvyšte si adrenalin jako domorodci z Melanésie

Adrenalin patří k povolání hasiče, ale každý kdo vykonává toto náročné povolání ví, jak je potřebné zachovávat chladnou hlavu v těch nejtěžších a nejobtížnějších situacích. Každý hasič je školen a vycvičen na různé situace. Musí umět pracovat s lanem, a případně i pomocí lana šplhat.

Nepříjemná situace nastává, pokud lano, které funguje jako jistící prvek, při práci využijete. Lepší je, použít lano, jako prostředek zábavy. Ať už chcete nějakému kamarádovi, kolegovi či někomu blízkému jen udělat radost, nebo mu chcete zvednout hladinu adrenalinu na maximum a dopřát mu zážitek při kterém tuhne krev v žilách, zkuste nějaké adrenalinové dárky. Jedním z nich může být bungee jumping. Tento adrenalinový sport má své kořeny v legendě, která se traduje u kmene na ostrově Pentecost v souostroví Vanuatu v Melanésii v Jižním Pacifiku. Díky liáně uvázané ke kotníkům se tam zachránila žena před zlým mužem skokem z vysokého stromu. Zlý muž skočil za ní, ale ona díky liáně ovázané okolo kotníků přežila. Jedna z verzí této legendy říká, že na počest odvahy, začali muži provozovat skoky z 65 stop vysokých stromů. Časem se ze zvyku vyvinul rituál, kterým si domorodci pokoušeli zajistit dobrou úrodu. Pro západní civilizaci objevila tento rituál expedice National Geographic v roce 1950. O dvacet let později popsal Kal Müller z další expedice tento rituál jako skok, při kterém se vám zastaví srdce. Dopřejte obdarovanému zážitek, volného pádu dlouhého několik desítek metrů. Pocit, při kterém zažije maximální vzrušení před seskokem, pocit maximálního adrenalinu během letu a neskutečné vzrušení při houpání na laně. Před samotným seskokem, po příjezdu na místo, proběhne instruktáž a seznámení s postrojem. Poté je na řadě samotný seskok, který bude zážitkem na celý život. Více informací o tomto adrenalinovém dárku najdete na webu www.firmanazazitky.cz/bungee-jumping.

O autorovi
Dobrovolný hasič, zakladatel HASIČI ONLINE.

Okomentovat

*


tři − tři =